Zahrádka

V současné době (červenec 2020) se za domečkem herny každý den tvoří VENKOVNÍ ZAHRÁDKA pro maminky s malými dětmi. Začala vznikat letos v květnu, všechna stanoviště prochází kontinuálně úpravami a vylepšovací proces bude trvat, ale navštěvovat a využít se Zahrádka dá už dnes

Záměrem je poskytnout prostředí herny pod širým nebem, které doplní, zduplikuje a rozšíří aktivity hlavní herny, tj. prostředí pro děti cca nad 18 měsíců, a zároveň zprostředkuje malým dětem ještě více reálného života než krásné a funkční ale umělé prostředí vnitřní herny.

Zahrádka vzniká pro možnost kontaktu s „přírodou“ aspoň v miniměřítku, pro možnost práce, učení, vzdělávání v prostředí, kde malý človíček každou chvíli „narazí“ na broučka, mravence, pavouka, škvora, drabčíka, ruměnici, žluťáska….  kamínky, vodu, sluneční paprsky, větřík… vlaštovky, vrabce, kavky i poštolku… a samozřejmě veškerou zeleň, trávu, jitrocel, jetel, čekanky, kopretiny, kopřivy, bodláky i řepík a mateřídoušku.

Naše Zahrádka není a nebude poskytovat nízce střižený trávník ale spíš pestrou mozaiku rostlin (časem i keříků) s ostrůvky bylinného patra a jednou snad přiláká množství hmyzu, ptáků a třeba i žabky. Začínáme osvědčenými aktivitami, pomůckami, jednoduchým nábytkem a jsme na prahu sbírání zcela nových zkušeností. Pojďte s námi do toho, jste srdečně zváni 🙂

 

NAŠE STANOVIŠTĚ

Hlavní pracovní stůl (aktivity nácviku praktického života, výtvarné aktivity a jazykové materiály, stolek na psaní do krupice)

Rovina pro práci na zemi (smyslové aktivity a jazykové materiály)

Koutek na stolování (úprava potravin, mytí rukou, mytí nádobí, teplá voda)

Praktický život (praní prádla, věšení prádla… )

Kopeček (hrubá motorika, přenášení vody, zalévání ve velkém)

Ohrádka (lopatky, hrabičky, kyblíčky, květináče na práci se zeminou)

Koutek na zatloukání hřebíků (a časem snad i ponk)

Čtecí koutek (jazyk)

Zákoutí pro na volnou hru pod bezinkou 🙂